Każdego roku dowiadujemy się czegoś nowego o projektowaniu. Na aktualne trendy w dizajnie mają wpływ  nowe technologie, media, lifestylowe trendy, moda, czy też sztuka. Trendy ujawniają się bardzo powoli i możemy je obserwować na przestrzeni całego roku.
Dizajn w 2017 roku będzie pod wpływem tendencji, które urzeczywistniły się w 2016 roku, lecz pojawi się kilka nowych i świeżych elementów.

Projektowanie graficzne w 2016 roku nastawione było na minimalizm form i faktur. Modne były płaskie kolory i formy bez użycia cieni oraz gradientów. Pomału obserwujemy, iż owa tendecja się zmienia. Modne staje się projektowanie 3D, które ma wpływ na każdy aspekt projektowania graficznego. Forma 3D będzie szła w parze z odważną i zdecydowaną kolorystyką.

Obok grafiki 3D modne stają się wszelkiego rodzaju animacje. Tendecja najbardziej widoczna jest w projektowaniu stron internetowych, które wręcz opierają się na animacjach filmowych, SVG, WebGL CSS lub GIF.

Przez ostatnie lata coraz bardziej popularne staje się przeglądanie internetu w telefonach. Mniejsza skala wymaga projektowania responsywnych stron internetowych, które dopasowują się automatycznie do rozdzielczości urządzeń. Projektowanie responsywne już dzisiaj jest koniecznością.

Dobry projekt strony internetowej nie istnieje bez odpowiedniej optymalizacji strony. Nie tylko wygląd jest ważny, lecz również pozycjonowanie strony oraz jej optymalizacja pod względem treści i budowy.

Identyfikacja wizualna w 2017 roku podobnie jak w poprzednim roku nastawiona będzie na minimalizm. Nowością są animowane logotypy, które wykorzystywane są obecnie przez większość czołowych marek światowych. Trendem jest również łączenie fotografii z typografią w postaci interesujących kolaży.